Alan Uglow (f. Luton 1941, d. New York 2011)
“Untitled (White, Red, Yellow and Black)”. Sign. på bagsiden Alan Uglow 1986. Olie på lærred. 214×183.
Udstillet: “Kunst Rai”, Amsterdam, juni 1987. Proveniens: Galerie Nordenhake, Stockholm.
Moderne malerier & skulpturer, 28. september 2016