2043/205
Barok ildkike af messing med gennembrudt ciseleret låg og sider, disse med konvekse felter. Friesland 18. årh. H. 16 cm L./B. 19 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. To-tre huller i konvekser.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag