2044/170
Carl Neumann (f. København 1833, d. sst. 1891)
Kystparti med store sten og et sejlskib i horisonten. Sign. C. Neumann. Olie på papir monteret på lærred. 34×51.
Nålehuller i hjørner. Retoucheringer. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud