2427/​249

Fire kinesiske tryk/plakater med bjerglandskab og scenerier fra havet V. E. Scroll “Peace and Trouble”. Trykt af Religious Tract Society Hankow og Shanghai. 20. årh. Indrammede. Billedfelt 108×38 cm. (4)

Proveniens Hjemtaget fra Kina i 1950erne af Alvine Berg efter et liv som missionær og leder af et blindehjem for piger mellem 1. og 2. verdenskrig.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Med foldemærker. Undersøgt i ramme, uden garanti for skjulte fejl.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?