Caziel (f. Sosnowiec, Polen 1906, d. Somerset, England 1988)
Uden titel. Sign. hhv. Caziel 18 Dec. 1962 samt Caziel 1962 XII med dedikation. Kul på papir. Lysmål 36×25 og 34×22. (2)
Proveniens: Privatsamling, Danmark. Modtaget direkte fra kunstneren.
Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021