903/​595

Caziel (f. Sosnowiec, Polen 1906, d. Somerset, England 1988)

Uden titel. Sign. hhv. Caziel 18 Dec. 1962 samt Caziel 1962 XII med dedikation. Kul på papir. Lysmål 36×25 og 34×22. (2)

Proveniens: Privatsamling, Danmark. Modtaget direkte fra kunstneren.

Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK