2140/652
Finn Pedersen (f. Klemensker 1944, d. 2014)
Fire kompositioner. To sign. Akvarel, tusch og oliekridt på papir. Bladstørrelse og lysmål fra 21×14 til 29×40. (4)
Undersøgt i ramme. Papir buler let. Mindre misfarvninger.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag