2049/7037
Blæseinstrumet af udskåret elfenben. Vestafrika. Ca 1930. H. 38 cm.
Proveniens: Ex. gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud