2005/114
Victoriansk serveringsbakke af bemalet metal, dekoreret med kvindeportrætter og arkitektur i kartoucher, omkranset af ædelsten og ornamentik 19. årh. L. 52. B. 44.
Overfladeridser. Afskalning på kant. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag