Foto endnu ikke klar
2026/9097
Fransk prismekrone med burformet stel af forgyldt bronze med seks lysarme, behængt med pæreformede, runde og dråbeformede prismer af bjergkrystal samt nogle facet slebede. Louis XV form, 19. årh.s midte. H. 74. Diam. 48.
Brugsslitage.
Selected, 22. juni 2020
Vurdering
Hammerslag