1948/126
Dørklokke af bronze med fem klokker, stand af jern. 19. årh. H. 29.
Øverste klokke med revne. Fire knebler mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag