2249/715
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Otte bogkasser af massiv eg. Model B98. Udført og mærket hos FDB Møbler. H 36. B. 54. D. 28. (8)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
22 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||