2414/787
Jeppe Hagedorn-Olsen (f. København 1929, d. 2011)
Væghængt fad af lertøj dekoreret med abstrakt motiv i polykrome farver. Sign. J. Hagedorn-Olsen. 52×47.
Enkelte ridser og mærker. Brændingsrevner med reparationer udført af kunstneren.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag
15 bud