2050/8774
Anatolij Timofeevich Zverev (f. Moskva 1931, d. sst. 1986)
En rose. Dobbelt-sign. kyrillisk AZ 81. Olie på karton. Bladstørrelse 51×39. Uindrammet.
Proveniens: Svensk privatsamling.
Lettere ujævne kanter. Minimale afskalninger.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
46 bud