1935/1700
Fransk nyrokoko kaminur af forgyldt bronze, skive med plaketter af hvid emalje. 19. årh.s midte. H. 35. B. 23. D. 13.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Varia, 29. august 2019
Vurdering
Hammerslag