2246/102
Kinesisk scroll med en vismand i bjerglandskab. Vandfarve på papir. Monteret med silkebort. Qing. 19. årh. Billedfelt 73×30.
Maleri med enkelte mindre rifter og huller. Papir og silkebort delvis løsnet. Skjolder. Mangler øverste stok. Folder.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. november 2022
Vurdering
Hammerslag
100 bud