2432/​836

Serveringsbord af mahogni med to underliggende hylder, skuffe samt topplade beklædt med sort formica. Opklappelige sider. Monteret med messingsko. Udført og mærket hos snedkermester Ludvig Pontoppidan med etiket herfra. H. 62. L. 42,5/113. B. 74.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Tre hjul medfølger.

I Aarhus
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?