1821/​1584

Fem franske tallerkener af porcelæn dekorerede i turkis og guld med arabesker spejlet med tekst “Ermitage”. Diam. 22,5 cm. A3

en tallerken med kantsfslag, nogle med afslag på stand ring, slitage på de forgyldte kanter, en tallerken med ridser

Varia, 24. maj 2018

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag