1821/1584
Fem franske tallerkener af porcelæn dekorerede i turkis og guld med arabesker spejlet med tekst “Ermitage”. Diam. 22,5 cm. A3
en tallerken med kantsfslag, nogle med afslag på stand ring, slitage på de forgyldte kanter, en tallerken med ridser
Varia, 24. maj 2018
Vurdering
Hammerslag