2104/74
Køkkenskab/pralhals af delvis bemalet og udskåret fyrretræ. Front med hylder, skuffer og låge. 18. årh. H. 214. B. 88. D. 42.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag