2416/787
Georg Jensen, A. Holm m.fl.
Kasserolle, smørnæb, opsats, druesaks samt “Kugle” sukkerskovl af sølv og sterlingsølv. Axel Holm, Georg Jensen m.fl. 20. årh. Vægt ekskl. glasindsats ca. 770 g. (5)
Smørnæb graveret under bunden. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud