1824/8519
“Saint Stephan”. Stor russisk kirkeikon. Tempera på træ. 18.-19. årh. 89×57.
Restaureret. Ridser og mærker. Mindre krakeleringer. Afslag på kanter.
Russisk tema, 11. juni 2018
Vurdering
Hammerslag