1824/​8519

“Saint Stephan”. Stor russisk kirkeikon. Tempera på træ. 18.-19. årh. 89×57.

Restaureret. Ridser og mærker. Mindre krakeleringer. Afslag på kanter.

Russisk tema, 11. juni 2018

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag