2031/126
Kandisskrin af presset, klart glas, støbt med frugt og bladværk, montering af metal. 20. årh.s begyndelse. H. 8,5. L. 12. B. 8,5.
Montering anløbet med let rust. Lukke defekt, den ene kugle mangler. Fodrand med to afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag