2031/​126

Kandisskrin af presset, klart glas, støbt med frugt og bladværk, montering af metal. 20. årh.s begyndelse. H. 8,5. L. 12. B. 8,5.

Montering anløbet med let rust. Lukke defekt, den ene kugle mangler. Fodrand med to afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK