12108/83
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
Fem kompositioner. Alle tryksign. Litografier i farver. Trykt hos Permild & Rosengreen i 1000 eksemplarer. Udført som indlæg til bogen “Henry Heerup” af Virtus Schade, Stig Vendelkærs forlag, København 1967. 23×22. Uindrammede. (5)
Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021
Vurdering
Hammerslag