2023/172
Carl Baagøe (f. København 1829, d. Snekkersten 1902)
Kystparti med skibe i sundet. Sign. Carl Baagøe 55. Bly og hvidt på papir monteret i passepartout. Bladstørrelse 12,3×18,7.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag