Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935)
Interiør fra kunstnerens hjem med to kobberstik på væggen. Lyset kommer ind fra et højt vindue i venstre side. Sign. C. Holsøe. Olie på lærred. 45×47.
hænger hos de blå.. på væg bag brian..
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020