2031/220
Fransk maler, 19. årh.s slutning
Rygvendt liggende model på en seng. Sign. E. Sai[n] H. Olie på lærred monteret på træ. 32,5×42,5.
Mindre retoucheringer. Minimale krakeleringer. Nogle mindre afskalninger, mest langs kanten. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud