2014/46
Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af en ung kvinde i hvid kjole med lyserøde sløjfer og blomster i håret. Sign. Couet, 1843. Olie på lærred. 90×72,5.
Lærredet er dubleret og blændrammen udskiftet. Krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud