2016/86
Engelsk tidsskriftholder af mahogni indlagt med intarsia, greb af messing. Regency stil. Ca. 1900. H. 84. L. 44. B. 22/55.
Proveniens: Rosenkilde & Bagger, Antikvariat, boghandel og forlag, København.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag