872/8
Vilhelm Melbye (f. Helsingør 1824, d. Roskilde 1882)
Storebælt med Sprogø, aften. Sign. V. Melbye 1874. Olie på lærred. 29×45.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag