2004/359
Sekssidet hall lanterne af forgyldt bronze, støbt med guirlander, matterede og facetslebne ruder. Louis XVI form. Ca. 1900. H. 62. Diam. 30.
Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag