2234/898
Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
Komposition. Sign. i trykket Picasso 21.4.60. Litografi. Lysmål 51×67. Uindrammet.
Intet at bemærke. Bladet er præget “Gladsaxe Biblioteksvæsen”.
Moderne kunst og design, 23. august 2022
Vurdering
Hammerslag