2234/​898

Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)

Komposition. Sign. i trykket Picasso 21.4.60. Litografi. Lysmål 51×67. Uindrammet.

Intet at bemærke. Bladet er præget “Gladsaxe Biblioteksvæsen”.

Moderne kunst og design, 23. august 2022

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK
7.000 DKK