2432/555
Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)
“Kongemønster”. Seks hummergafler af sterlingsølv. Georg Jensen 1933–1944. Samlet vægt 204 g. L. 18,7. (6)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mangler oxidering.
Vurdering
1061235 | ||
910080 | ||
889839 | ||
877624 | ||
68993 | ||
850024 |