2432/7535
Søren Georg Jensen (f. København 1917, d. sst. 1982)
Komposition. Sign. Søren Georg Jensen 1959, 114/150. Litografi i farver. Lysmål 63×41.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Konkret Kunst, 6. august 2024
Vurdering
Hammerslag
23 bud