1441/844
Karl J. Otteren
Tre norske kandelabre af sølv, hver med tre lysarme. Sign. monogram, Karl J. Otteren. Vægt ca. 2160 gr. H. 26,5. (3)
Fremstår med skævheder. To stager graveret under bund: Den Norske Stats Oljeselskab 1972–1997. Mindre ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 7. oktober 2014
Vurdering
Hammerslag