1821/1680
To par lysestager af sølv og sterlingsølv. Udført hos Hugo Grün m.fl. 20. årh. Udfyldte. H. 8–10. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte mindre buler. Højeste stager trykkede øverst samt med skævheder.
Varia, 24. maj 2018
Vurdering
Hammerslag