2121/874
Christian Dell (f. Offenbach am Main 1893, d. Wiesbaden 1974)
“Sakselampe” af beigefarvet metal. Udført og mærket hos Kaiser Idell. L. 40–80.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 25. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud