2438/1233
Topas-, smaragd- og diamantvedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med gul facetslebet topas på ca. 21,18 ct., tre facetslebne smaragder på i alt ca. 0,15 ct samt talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,30 ct. L. 5,5. Vægt ca. 10,5 g.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Mangler en sten.
Vurdering
10 bud
175421 (Autobud) | ||
1054264 | ||
175421 (Autobud) | ||
1054264 | ||
175421 (Autobud) | ||
99716 | ||
175421 | ||
1054264 | ||
175421 | ||
861959 |