Jørgen Nash (f. Vejrum 1920, d. Örkeljunga 2004)
Lis Zwick (f. København 1942, d. 2020)
Komposition. Sign. Jørgen Nash, EA. “Cirkus Bild”, “Maskot” og “Dragspelare”. Sign. Lis Zwick 1997, 89/150, Lis Zwick 1996, 231/400 og Lis Zwick 1996, 344/400. Fire litografier i farver. Bladstørrelser 62,5×47,5, 43×60 og 24×34. U.r. (4)
Enkelte små håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 5. august 2014