1515/​768

Karl Gustav Hansen (f. Kolding 1914, d. 2002)

Kande af hammerslået sterlingsølv. Buet hank beviklet med flet. Udført og stemplet hos Hans Hansen anno 1936. Vægt 450 gr. H. 15,1.

Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 7. april 2015

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK