2045/​2006

Hublot

Herrearmbåndsur af 18 kt. guld. Model Classic, ref. 1521.3. Quartz værk med dato. Sort urskive med forgyldte visere. Original rem af sort gummi med foldespænde af 18 kt. guld. Urets diam. 36 mm. 1990–2000'erne.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Armbåndsure, 4. november 2020

Kategori
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Solgt

Hammerslag

12.500 DKK  

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
12.500 DKK
12.000 DKK