2124/​993

Dansk snedkermester

Armstol af mahogni. Sæde samt ryg betrukket med brunt farvet skind.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker samt hak. Skind med pletter og smuds.

Moderne kunst og design, 15. juni 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK