2124/993
Dansk snedkermester
Armstol af mahogni. Sæde samt ryg betrukket med brunt farvet skind.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker samt hak. Skind med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag