2045/779
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Stor abefigur af teak og limbatræ. Stemplet Kay Bojesen, Denmark Copyright. H. max. 61.
Få ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
31 bud