2427/882
Dansk møbeldesign
Et par lænestole med ben af sortbejdset træ, betrukket med mønstret møbelstof. 1940'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med slitage på armlæn.
Fra
i
Vurdering