2138/37
Aloïs Arnegger (f. Wien 1879, d. 1963)
Solnedgang over et vinterlandskab. Sign. A. Arnegger. Olie på lærred. 74×101.
Retoucheringer og krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag