12015/​63

Forgyldt senklassisistisk ramme af udskåret forgyldt træ prydet med akantusblade. Antagelig P.C. Damborg. 1830'erne. Lysmål 25×20. Rammemål 36×31.

Afslag i det ene hjørne og enkelte steder langs akantusbladene. Skrammer og mindre afslag.

Kunst, antikviteter & design, 9. april 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

1.200 DKK

1.200 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
420 DKK
400 DKK