1810/1137
Henning Koppel (f. København 1918, d. sst. 1981)
Broche af forgyldt sterlingsølv. Dessin nr. 324. Udført hos Georg Jensen. L. 4,5 cm. Efter 1945.
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage.
Smykker, 7. marts 2018
Vurdering
Hammerslag