1810/​1137

Henning Koppel (f. København 1918, d. sst. 1981)

Broche af forgyldt sterlingsølv. Dessin nr. 324. Udført hos Georg Jensen. L. 4,5 cm. Efter 1945.

Fremstår med alm. alders- og brugsslitage.

Smykker, 7. marts 2018

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK