2004/255
Togsæt af bemalt tin bestående af lokomotiv med tender samt fem vogne. Antagelig Nürnberg, 19. årh. L. 50 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Hjul og sammenkoblinger med defekter.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
30 bud