2417/778
Niels Østergaard (f. Herning 1924, d. Allinge 1974)
“Landskab”, 1956. Sign. N.Ø. Olie på lærred. 30×51.
Mindre krakeleringer. Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag
34 bud