2139/767
Emile Gallé (f. Nancy 1846, d. sst. 1904)
Vase af matteret gulligt glas med overfang af lilla glas udskåret i form af blomster og blade. Sign. Gallé. H. 15,5.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag
30 bud