2138/​197

Alfred Jensen (f. Randers 1859, d. Hamborg 1935)

Skumtoppede bølger. Sign. Alfred Jensen Prof. 1915. Olie på lærred. 38,5×88,5.

Én reparation/lap på bagsiden med afskalning. Minimale krakeleringer, huller og afskalninger. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021

Vur­dering

2.000–3.000 kr

Hammerslag

1.250 kr

1.250 kr
(Autobud) 1.200 kr
1.200 kr
1.150 kr
(Autobud) 1.100 kr
1.050 kr
1.000 kr